Podívejte se, jak se ve Strání chystají na rozhlasový koncert Na živú notečku. CM Strýci ladí formu

18. leden 2018
Na moravskou notu

Další koncert Na živú notečku se chystá na 31. ledna ve Strání. Jak se můžete podívat, místní cimbálová muzika Strýci se na něj pilně připravuje.

Cimbálová muzika Strýci od svého založení v roce 1978 doprovází folklorní soubor Javorina, spolupracuje také s dětskými soubory Straňánek a Javorinka.

Repertoár muziky a souboru je spojený s folklorními tradicemi obce Strání, Dolňácka, Horňácka a jiných okolních oblastí, obohacen je také o slovenský folklor převážně z oblasti Myjavy a o folklor romský.

Muzika pomáhá při rozvíjení a udržování lidových tradic regionu, kde účinkuje na hodových, velikonočních, mikulášských či štěpánských besedách u cimbálu. Je významným protagonistou Festivalu fašanku ve Strání, zúčastňuje se folklorních festivalů

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.