Pátrám, kde se dá, říká okradený včelař. Zloděj jeho rodinu připravil o živobytí

2. duben 2020 07:55

Více než 60 úlů se včelstvy odcizil dosud neznámý pachatel chovateli z Kroměřížska. On, jeho rodina i několik pracovníků firmy tak zůstali bez zdroje příjmů.

Policie stále pátrá po pachateli, který chovateli z Kroměřížska Pavlu Buřínskému odcizil desítky úlů. Z lesa u Roštína zmizely úly se speciálně šlechtěnými včelstvy.

Zatím neznámý zloděj tak majiteli způsobil téměř půlmilionovou škodu a před začátkem sezóny ho připravil o zdroj příjmů.

Za krádež ve stavu nouze mu hrozí až osmileté vězení. Kromě policistů nenechavce hledá i samotný včelař.

Veškerý čas tak nyní tráví včelař na telefonu. „Jezdím po informacích, nic jiného nemá smysl,“ vysvětluje. A vyzývá ke spolupráci i další včelaře.

Škoda je podle Buřínského nevyčíslitelná.

„Dohromady na stanovišti bylo 75 úlů, 65 úlů se 61 včelstvy zmizely. Pokud bych počítal pouze hodnotu úlů a včelstva na produkci medu, vychází to zhruba na 430 tisíc korun. Ale skutečná hodnota je nevyčíslitelná. “ říká okradený kroměřížský včelař Pavel Buřínský.

Živých zůstalo včelaři Buřínskému pouze sedm včelstev. Pohled je to smutný.

Okradený včelař proto prosí širokou veřejnost, aby ihned kontaktovala policii, pokud by někdo měl jakékoliv informace o ukradených úlech.

autor: Zdenek Čík
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Koronavirus v našem kraji

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.