Oprava Lidového domu bude stát víc. Vsetínská radnice stavbu urychluje a stavební firmy jsou dražší

Radnice počítala s osmnácti miliony korun, cena se teď navýšila o jeden a tři čtvrtě milionu korun.

Důvodem je záměr radnice do končit letos stavbu kompletně, tedy i včetně divadla a zázemí, do kterých chtělo původně investovat až v příštím roce.

Podle starosty města Jiřího Růžičky z KDU-ČSL se také nepodařilo vysoutěžit stavební práce tak, jak město předpokládalo.

Jezděte pomaleji. Vsetínská radnice měří rychlost aut na dalším místě ve městě

Instalace radaru ve Vsetíně

Vsetínská radnice začala měřit rychlost automobilů na dalším místě ve městě, a to v Rokytnici.

V divadelním sálu došlo k výměně jevištní techniky, prozatím bez látkových částí, pracuje se na opravě elektroinstalace a omítek, osazují se světla.

Po dokončení těchto prací přijde na řadu výmalba a následně bude instalována opona a závěsy tahů. Sál se rovněž dočká nových sedadel, na balkoně bude instalováno skleněné zábradlí a pro zvýšení komfortu návštěvníků bude na podlahu položen koberec.

Budova je součástí soudních sporů, které se táhnou od 90. let minulého století. Radnice jí totiž stejně jako dalšími budovami a pozemky, ručila za úvěry zkrachovalé firmy Wojtoň Kovex.

Teprve loni soud definitivně vrátil část městského majetku zpět do jeho správy, Lidový dům, kulturní dům na Sychrově, budova bývalého okresního úřadu a část lesních pozemků ale stále ještě dořešené nejsou.

autor: Gabriela Hykl
Spustit audio

Související