Opilý muž ve Vizovicích na Zlínsku napadl policistu. Poškodil mu auto, hrozí mu šest let vězení

Pouta, spoutání, policie (ilustrační foto)

Škoda, kterou agresor způsobil na policejním vozidle, přesáhla 20 tisíc korun. Stíhaný muž má v rejstříku trestů dva záznamy za násilnou trestnou činnost.

Opilý muž ve Vizovicích na Zlínsku napadl policistu a poškodil policejní auto. Ještě předtím napadal také hosty restaurace, před kterými se navíc obnažoval. Policie nyní devětatřicetiletého útočníka z Ostravy obvinila z výtržnictví, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě. „V případě odsouzení mu hrozí až šestileté vězení,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Oznámení o agresorovi, který fyzicky a verbálně napadá hosty jedné z restaurací ve Vizovicích, před nimiž se i svléká, přijali policisté koncem června. "Jeden z policistů chtěl vyvést výtržníka z restaurace ven, druhý mezitím zjišťoval informace k jeho chování. Násilník se však nečekaně otočil a udeřil policistu pěstí do tváře, potom ho chytil za bundu a pod krkem. Muži zákona společně agresora zpacifikovali a počkali na příjezd svých kolegů," uvedla mluvčí.

Nepřetržitě policisty častoval vulgárními výrazy, vyhrožoval jim a byl velmi útočný.
Monika Kozumplíková, mluvčí PČR Zlín

Dechová zkouška u výtržníka ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu, uvedla mluvčí. Dodala, že pozitivní byl u něj také test na drogy. "Nepřetržitě policisty častoval vulgárními výrazy, vyhrožoval jim a byl velmi útočný. Při nastupování do policejního vozidla zadržený muž silně udeřil hlavou do karoserie, čímž ji poškodil. Po příjezdu na policejní služebnu rozbil navíc loktem okno vozidla. Po lékařské prohlídce skončil v policejní cele," uvedla Kozumplíková.

Škoda, kterou agresor způsobil na policejním vozidle, přesáhla 20 tisíc korun. Stíhaný muž má v rejstříku trestů dva záznamy za násilnou trestnou činnost. Za své chování se po vystřízlivění policistům omluvil s tím, že si kvůli opilosti téměř nic nepamatuje. Své agresivní chování se podle policie snažil zdůvodnit rodinnými problémy.

Spustit audio
zdroj: ČTK

Související