Od Bečvy k Váhu na kole. Mezinárodní cyklostezka bude mít další část ve Valašských Kloboukách

27. březen 2019 09:21

Valašské Klobouky na Zlínsku zahájí v dubnu rekonstrukci Koželužské ulice.

Ve Valašských Kloboukách vznikne další část městské páteřní cyklostezky. Pruh pro cyklisty bude podél nově dlážděného chodníku a otevře cyklistům bezpečné napojení ze sídliště Palackého, uvedla mluvčí města Lenka Zvonková.

Dva kilometry ve Valašských Kloboukách. Začal se stavět další kus cyklostezky Bevlava, které spojí Valašsko a Slovensko.

Jeden z úseků nové cyklostezky

Valašské Klobouky na Zlínsku zahájily výstavbu dvoukilometrové cyklostezky směrem na Brumov - Bylnici.

"Koželužskou ulicí po rekonstrukci povede nový chodník, obousměrný pruh pro cyklisty a jednosměrná komunikace pro vozidla," uvedla starostka Eliška Olšáková (nez.). Náklady na investici jsou 1,5 milionu korun, 85 procent pokryje evropská dotace a pět procent půjde ze státního rozpočtu, zbytek zaplatí město.

Po dobu stavby bude v místě omezen dopravní provoz. "Při pokládce nového povrchu bude zapotřebí i krátkodobá uzavírka," uvedl vedoucí odboru investic a strategického rozvoje města Radek Bařinka.

Úsek v Koželužské ulici je součástí projektu cyklostezky z Valašských Klobouk směrem na Brumov-Bylnici.

Tato cyklostezka bude součástí mezinárodní cyklostezky Bevlava. Sedmdesátikilometrová trasa pro cyklisty je v plánu od Ústí u Vsetína přes Valašskou Polanku, Horní Lideč, Poteč, Valašské Klobouky a Brumov - Bylnici až ke státní hranici a dále do Horního Srnie a Trenčína, čímž se propojí cyklostezky Bečva a Váh. Některé úseky jsou již hotové.

autor: Miroslav Urubek
Spustit audio

Související