Občané Zlínského kraje jsou vzorní, při přejezdech mezi okresy policie zjistila jen drobné nedostatky

4. březen 2021 14:42
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Policie, kontroly přejezdů mezi okresy, Buchlovské hory

Policisté nadále provádí kontroly na hranicích okresů. Od pondělí odepřeli ve Zlínském kraji vjezd do jiného okresu jen asi stovce řidičů.

Na hranicích okresů ve Zlínském kraji nadále pokračují policejní kontroly řidičů. Zákaz cestování do jiných okresů platí od pondělí 1. března 2021. Výjimky mají lidé na cesty do práce, k lékaři nebo z jiného neodkladného důvodu.

V pondělí se podle mluvčí policie Lenky Javorkové ve Zlínském kraji podílelo na kontrolách pohybu osob mezi okresy okolo 150 policistů, z toho asi 80 přes den. Policii pomáhá více než stovka vojáků a několik celníků. Kontroly probíhají nejen na silnicích, ale například i na vlakových nádražích. Stanoviště podle ní nejsou pevná, hlídky je mění.

“Policisté mají několik možností, jak případné porušení vyřešit, a záleží na posouzení každého policisty, který způsob zvolí. Přestupek může vyřešit domluvou, v příkazním řízení uložením pokuty do 10.000 korun a nebo porušení oznámit do správního řízení," uvedla Javorková.

Jestli řidiči opravdu potřebná potvrzení mají, zjišťoval na silnici I/50 nedaleko Stupavy na Uherskohradišťsku redaktor Michal Sladký.

Pokud byste je potřebovali i vy, najdete je ZDE.

Celkově policisté ve Zlínském kraji od pondělí uskutečnili přes 10 tisíc kontrol dodržování přísných vládních opatření. Mimo cestování mezi okresy kontrolovali například nošení respirátorů. Zjistili téměř 200 porušení vládních nařízení, které ve většině případů vyřešili domluvou.

autoři: Michal Sladký , rvorlova | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související