Nymburk přehrál Fuenlabradu 104:87 a drží naději na play off Evropského poháru FIBA. Musí ale vyhrát v Bambergu

30. leden 2019 07:11

Basketbalisté Nymburka v předposledním utkání základní skupiny Ligy mistrů porazili doma Fuenlabradu 104:87. Čtvrtou výhrou ze 13 zápasů tak udrželi naději na šestou nebo pátou příčku, znamenající přesun do play off Evropského poháru FIBA. K tomu ale musejí vyhrát i závěrečný zápas na hřišti Bambergu.

V Nymburku se potkaly dva dosud nejhorší týmy skupiny. Španělský celek už boj o lepší pozice vzdal a do Čech nepřivezl některé opory. Český mistr toho chtěl využít a nastoupil na soupeře s dobrou obranou.

Na rozmezí první a druhé čtvrtiny dokonce sedm minut v řadě nedovolil Fuenlabradě ani bod a šňůrou 22:0 získal dvacetibodové vedení.

Jenže pak se rozstřílel Marc Garcia, naopak přišel útlum Nymburku a Španělé ještě do poločasu snížili na šest bodů. Na začátku druhé půle činil rozdíl dokonce jediný bod, ale domácí nedovolili jít soupeři do vedení. Naopak zaveleli Vojtěch Hruban s Mikem Myersem a Nymburk si opět vybojoval dvouciferný náskok.

Tentokrát ho už nepustil, když v poslední čtvrtině předvedl střeleckou smršť z dálky. Chytil se zejména Bracey Wright, který dal 12 ze svých 21 bodů v poslední desetiminutovce. Celkem sedm nymburských hráčů mělo dvouciferný počet bodů.

Utkání 13. kola skupiny C basketbalové Ligy mistrů:

Nymburk - Fuenlabrada 104:87 (28:16, 49:43, 80:68)

Nejvíce bodů: Wright 21, Lawrence 14, Bohačík, Benda, Myers a Hruban po 13 - Garcia a Kemp po 20, Rupnik 13. Fauly: 20:17. Trestné hody: 14/9 - 17/11. Trojky: 13:12. Doskoky: 29:36.