Nádobíčko v mrazu trpí, s tím se ale při focení biatlonu musí počítat, říká fotograf Petr Slavík

7. září 2021

Hostem Českého rozhlasu Zlín byl Petr Slavík, sportovní fotograf ze Starého Města u Uherského Hradiště, který je oficiálním fotografem českého biatlonového týmu.

Petr Slavík začínal s fotografováním u horských kol, tedy díky svému koníčku. Poté byl osloven, aby fotil český biatlon. Nyní je oficiálním fotografem českého biatlonového týmu a jeho fotografie můžete vidět nejen v médiích, ale i v různých soutěžích.

V rozhovoru Petr Slavík prozradil, že focení biatlonu není jen o samotné technice, ale je nutné nastudovat trať, zjistit si, jak funguje na vybraných místech světlo, a seznámit se se startovními listinami. A samozřejmě být na vhodných místech pro focení včas.

Fotoaparáty a další techniku prý při nepříznivém počasí nejde nijak speciálně chránit, takže to prostě musí vydržet. Stejně tak fotograf, který se neobejde bez teplého oblečení.

Jak často se v biatlonu podaří skutečně dobrá fotografie? Stíhá při práci i fandit? A jezdí někdy někam bez foťáku?

I to se dozvíte v záznamu rozhovoru s Petrem Slavíkem, který poskytl i několik svých nejnovějších fotografií z biatlonu i z prostředí horské cyklistiky.

Spustit audio

Související