Na Valašsku bude o víkendu sněžit. Silničáři jsou připraveni v případě potřeby zasáhnout

Zima ještě neřekla poslední slovo. Podle předpovědi meteorologů se o víkendu ochladí a ve vyšších polohách, zejména na Vsetínsku, čekají sněhovou nadílku.

O víkendu se podle meteorologů především do horských oblastí Zlínského kraje vrátí zima. Týká se to zejména Javorníků a Beskyd na Vsetínsku. Noční teploty tam mají klesnout pod bod mrazu. A ve vyšších polohách má v sobotu sněžit. Silničáři ze Správy a údržby silnic Valašska jsou podle jednatele Jaromíra Kořístky na změny počasí připraveni.

"My ještě nemáme všechno shozené. Takže kdyby opravdu přišlo ještě něco, co by mohlo hrozit, tak jsme schopni vyjet. Moc tomu nevěřím, ale kdyby bylo opravdu potřeba, tak jsme schopni nějaký zásah provést," konstatoval Kořístka.

Jak bude o víkendu

"V noci na sobotu čekáme převážně oblačno až zataženo, místy slabý občasný déšť, v polohách nad 500 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty +4 až 0 stupňů," uvedl Mojmír Martan z Českého hydrometeorologického ústavu v Brně. V průběhu soboty by měla hranice sněžení stoupat. "Čekáme oblačno až zataženo, místy slabý občasný déšť, zpočátku v polohách nad 700 metry déšť se sněhem nebo sněžení. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí na 5 až 9 stupňů," dodal Martan.

Po víkendu by mělo následovat podle meteorologů postupné oteplování a závěr příštího týdne bychom se mohli dočkat již typicky jarních teplot až ke dvaceti stupňům.

Spustit audio

Související