Na Františka Segrada vzpomínáme s textařem Michalem Horáčkem

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy František Segrado rád spolupracuje s Petrem Hapkou

Ve věku 66 let zemřel v sobotu 24. července 2021 zpěvák, herec a výtvarník František Segrado. Zpěvák spolupracoval také s kapelou Čechomor, ale především s Michalem Horáčkem, který na něj vzpomínal ve vysílání Českého rozhlasu Zlín.

František Segrado byl označován za renesančního člověka, jako textař a zpěvák čtyři desítky let účinkoval v nejrůznějších hudebních skupinách, znám byl také svou účastí v projektech Petra Hapky a Michala Horáčka. Své první sólové album dokončil v téměř 60 letech.

Valašský zpěvák Segrado čtyři desítky let vystupoval s nejrůznějšími kapelami od folkových po rockové. Zúčastnil se nahrávání mnoha desek, ale s vlastním profilovým albem přišel až v říjnu 2014, jen několik měsíců před svými šedesátými narozeninami. Hudbu napsali jeho přátelé včetně Hapky, autorem textů je Horáček. Právě Horáček Segrada objevil pro širší veřejnost, když ho mimo jiné přizval ke spolupráci na muzikálu Kudykam či albu villonských balad Český kalendář.

V roce 2016 se představil divákům i na plátnech kin v celovečerním rodinném filmu z Valašska Děda. Film vypráví o rázovitému valašskému dědovi, ke kterému přijíždějí na prázdniny na chalupu do Prlova vnuci z Prahy v podání Anny Čtvrtníčkové a Jáchyma Dimova. Snímek zároveň přibližuje historii, zvyklosti, řemesla, nářečí, přírodu a události na Valašsku. František Segrado se představil v hlavní roli dědy, ve filmu hraje také Petra Hřebíčková, David Suchařípa, Bolek Polívka, Kristýna Frejová a Petr Čtvrtníček.

František Segrado se narodil ve Vsetíně, žil v Jablůnce. Jeho pradědeček byl Ital.

autoři: Jarka Barboříková , rvorlova | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související