Ministerstvo v kraji eviduje 513 nemocných, hygienici o šestnáct méně. Covidové čísla se liší, důvodem je trvalé bydliště

Ministerstvo eviduje nakažené lidi podle trvalého bydliště, liší se i počty zemřelých. Za týden přibylo 41 nemocných, deset se vyléčilo.

Testy prokázaly od začátku epidemie nákazu novým koronavirem u 513 lidí ze Zlínského kraje, což je o 41 více než před týdnem. V předchozím týdnu přibylo 40 potvrzených případů nákazy.

Od počátku epidemie se z ní v regionu vyléčilo 379 lidí, čtyři lidé s nemocí covid-19 zemřeli.

Vyplývá to z dnes zveřejněných dat ministerstva zdravotnictví, které eviduje nemocné podle trvalého bydliště - tedy je v nich zahrnutý i člověk, který dlouhodobě žije v Praze, kde se u něj objevila nákaza, oficiální bydliště má ale stále ve Zlínském kraji.

Krajští hygienici disponují jinými čísly, evidují nemocné pouze v kraji. Podle údajů zveřejněných dnes ráno krajskou hygienickou stanicí ve Zlínském kraji doposud covidem-19 onemocnělo 497 lidí.

Za poslední týden přibylo podle hygieniků v regionu 41 nakažených. Zaznamenali dosud 206 případů koronaviru na Uherskohradišťsku, 174 na Zlínsku, 69 jich evidují na Vsetínsku a 48 na Kroměřížsku. Z nemoci se podle hygieniků v regionu vyléčilo 378 lidí a tři lidé zemřeli.

Zlínský kraj je v počtu nakažených na 100.000 obyvatel osmý mezi kraji. Podle ministerstva zdravotnictví se v regionu covidem-19 nakazilo 88 lidí ze 100.000.

 

Spustit audio
autor: Český rozhlas Zlín | zdroj: ČTK

Související