Luhačovickou Základní uměleckou školu a Dům dětí a mládeže čeká stěhování ze zámecké budovy

14. leden 2020 18:50
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Luhačovický zámek

Dům dětí a mládeže by v zámku, který v roce 2017 restituovali potomci rodu Serényiů, měl zůstat do konce letošního roku. Mezitím dělníci opraví zázemí v tamní škole.

Z luhačovického zámku se postupně přestěhuje Dům dětí a mládeže a Základní umělecká škola Luhačovice. Zřizovatelé těchto organizací se nedohodli s majiteli památky na dlouhodobém pronájmu. Zámek restituovali v roce 2017 potomci šlechtického rodu Serényiů. Dům dětí a mládeže zůstane do konce letošního roku. Mezitím dělníci opraví zázemí v tamní škole.

Čtěte také

„Budeme podepisovat nájemní smlouvu na rok 2020, s tím, že by v těch prostorách Dům dětí a mládeže zatím měl fungovat. My nechceme být nějakým omezujícím prvkem, tak jsme se snažili najít nějaká kompromisní řešení a dohodli jsme se nakonec na tom ročním nájemném,“ řekl Českému rozhlasu Zlín nezávislý starosta Luhačovic Marián Ležák.

Vedení Zlínského kraje se chce s majiteli dohodnout na vystěhování základní umělecké školy ke konci školního roku, dodává krajský radní pro školství Petr Gazdík z hnutí STAN.

Gazdík: Jsme připraveni na stěhování

„Jsme připraveni na přestěhování, ale teď tu variantu nebudu veřejně specifikovat. Bude to teď záležet na klasických smluvních vztazích. Tam je to tři měsíce, já pevně věřím, že nás tam nechají do konce školního roku,“ doufá Gazdík.

Potomci šlechtického rodu Serényiů již dříve avizovali, že zámek chtějí rekonstruovat a využít.

Spustit audio

Související