Lidové písně, country, hru na ukulele a mnohem více mají rádi žáci ze ZŠ Bystřice pod Hostýnem

24. březen 2020

Moravskými dětmi v tomto týdnu jsou žáci Základní školy speciální a praktické v Bystřici pod Hostýnem. Navštěvuje ji 40 dětí s lehčí formou mentálního postižení.

Základní školu Pod Dubíčkem v Bystřici pod Hostýnem navštěvuje 40 žáků s lehčí formou mentálního postižení. To jim ale nebrání ve věnování se hudbě a zpěvu. Ve škole mají spoustu hudebních nástrojů, děti velmi rády zpívají v prosklené hudebně s výhledem do přírody. Zpívají lidovky, country, hrají na kytary i ukulele a dokonce hrají loutkové divadlo. Redaktorka Andrea Kratinová tam ještě před uzavřením škol natáčela další pokračování Moravských dětí.

Moravské děti Českého rozhlasu Zlín je projekt, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání. Školy se mohou hlásit na zlin@rozhlas.cz nebo přímo do redakce na adresu Český rozhlas Zlín, Osvoboditelů 187, Zlín, 760 01.

Moravské děti ze ZŠ Bystřice pod Hostýnem
Loutkové divadlo žáků ZŠ Bystřice pod Hostýnem
autor: Andrea Kratinová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.