Letecké katastrofy Valérie Zawadské

4. červen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy  Valérie Zawadská a Luboš Xaver Veselý

Herečka Valérie Zawadská se podrobně seznámila s nejrůznějšími druhy leteckých katastrof, přesto se létat nebojí. Luboši Xaverovi Veselému prozradila, jaká to ale byla dřina načíst o nich audioknihu.

Jak často odmítne Valérie Zawadská nabízenou roli? „Většinou je to z časových důvodů, v mém věku už nebudu dostávat nabídky do filmu nebo do televizí role, kde bych se musela svlékat či provádět nějaké prudké pohyby v milostném objetí, takže to už mi nehrozí. Konečně jsem ve věku, kdy si můžu vybírat.“

V pořadu Xaver a host přišla řeč i na to, jaké má ráda básníky a jaký vztah má k poezii. Čím to je, že mladí lidé dnes nepíšou verše? „Já si myslím, že píšou. Určitě. Nemůžeš mít přehled úplně o všem. Třeba Seifertovy Kralupy je soutěž pořádaná v rámci celé republiky právě pro mladé básníky,“ připomněla jedna z největších osobností českého dabingu.

Jaké téma ji v rozhovoru rozčílilo a proč? Poslechněte si audiozáznam rozhovoru.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.