Ledecká je dříč, úspěch si zasloužila, říká zlínská rodačka a bývalá olympionička Klára Křížová

Rodačka ze Zlína Klára Křížová ukončila kariéru ze zdravotních a finančních důvodů pár týdnů před olympiádou v Pchjongčchangu.

„Loni jsem nemohla závodit kvůli operaci nosní přepážky. Bohužel finanční stránka letos nebyla dobrá, podpora ze svazu není moc dobrá. Musíte mít tým a to se nepodařilo,“ říká Klára Křížová.

V létě před olympijskou sezonou se přitom cítila dobře. „Velice mě mrzí, jak dopadlo. Nemálo slz kvůli tomu proteklo,“ říká lyžařka.

Ta se stihla zúčastnit dvou olympijských her a čtyřikrát mistrovství světa. Za svůj největší úspěch považuje účast na olympiádě v Soči, kde dvakrát skončila dvakrát do dvacátého místa.

„Jsem ráda, za všechno co se dělo. Spíš mě mrzí, že v Česku nejsou dobré podmínky, je tu spousta talentovaných dětí, ale finanční prostředky chybí,“ říká Klára Křížová.

Ta už závodit nechce. „Momentálně si návrat do vrcholného sportu nedokážu představit,“ říká Klára Křížová.

Ale olympiádu Klára Křížová sleduje. A potěšil ji úspěch Ester Ledecké, které překvapivě vyhrála závod v super-G. Podle Křížové to může pomoci tuzemskému lyžování. „Je to obrovská šance pro české lyžování,“ říká.

Podle Křížové je Ester Ledecká velký dříč a úspěch si jednoznačně zasloužila. „Je to úspěch, který dosáhla díky sobě a podpoře svojí rodiny,“ říká.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.