Lázně ve Vsetíně se vylepší, přibude vířivka a další atrakce. Bude to stát 21 milionů

Vířivka je vhodná také pro rehabilitaci

Vsetínská radnice chce změnit systém vytápění a hospodaření s vodou v Městských lázních.

Radnice proto chystá proto kompletní rekonstrukci technologie vody, přívodu tepla a vzduchotechniky. Bazén kvůli tomu od ledna příštího roku na šest měsíců zcela uzavře.

Ve Vsetíně se mění městská hromadná doprava. Radnice chce víc lidí v autobusech

Dopravě ve Vsetíně má pomoci lepší MHD

Změna jízdních řádů a i výhodnější tarif jízdného plánuje od dubna vsetínská MHD.

Součástí oprav bude také rozšíření služeb wellness v horním patře. K parní a finské sauně přibude například vířivka a další atrakce. Schodištěm je dělníci propojí s bazénem. Náklady se odhadují na 21 milionů korun.

"Vlastní tobogánový tubus bude demontován a nahrazen novým stejného vzhledu. Střecha věže tobogánu bude odbourána a nově postavena včetně nosné ocelové konstrukce," uvedl stavební technik radnice Petr Findeis. Šatní skříňky budou mít elektronické zámky ovládané čipovými náramky.

Město nyní vyřizuje povolení, soutěž na dodavatele stavby by měla být v druhé polovině letošního roku. "Investice do úprav městských lázní se předpokládá ve výši 31 milionů korun bez daně z přidané hodnoty," uvedl starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).

Poslední větší úpravy v lázních byly v letech 2002 a 2003, kdy radnice nechala postavit tobogán a přístavbu s dětskými a relaxačními bazény a whirlpool.

Spustit audio

Související