Kopaničárské slavnosti se i přes mnohá opatření vydařily
Folklorní festival na moravsko-slovenském pomezí, to jsou Kopaničárské slavnosti ve Starém Hrozenkově na Uherskohradišťsku. Loni se neuskutečnily, letos nadělaly problémy organizátorům, vystupujícím i návštěvníkům slovenská opatření proti šíření koronaviru.
Starý Hrozenkov na Uherskohradišťsku ožil o víkenu 18. – 19. července 2021 Kopaničárskými slavnostmi. Do obce na moravsko-slovenském pomezí se sjely desítky folklorních souborů a dechových hudeb. A i přes koronavirová opatření spousta diváků.
Jak bylo složité zorganizovat nebo navštívit tyto slavnosti, zjišťoval redaktor Michal Sladký.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.