Je ostrov Mayotte skutečně ostrovem parfémů, lemurů a velryb? Pátrá po tom Expedice Z101

27. květen 2022

Expedice Z101 v rámci ostrovní etapy svého putování po Africe prozkoumává ostrov Mayotte. Ještě než ho opustí, rozhodla se prověřit několik obecně známých informací, které o tomto místě kolují.

Čtěte také

O ostrově Mayotte, který najdete v Komorském souostroví, ale patří Francii, se říká, že je to ostrov parfémů, lemurů a velryb. Co je na tom pravdy, to zjišťovala přímo na místě Expedice Z101.

Cestovatel Tomáš Vaňourek potvrzuje, že přezdívku ‚ostrov lemurů si Mayotte rozhodně zaslouží. Lemuři jsou tu podle něj všude a rozhodně nespí a ani se neválí. A našel tu i parfémy nebo velryby s mláďaty? To se dozvíte v další reportáži z Expedice Z101.

Dobrodruh Tomáš Vaňourek jede ve stopách cestovatelů Hanzelky a Zikmunda

Expedice Z101

Vše o cestě Expedice Z101 najdete na rozhl.as/ExpediceZ101, všechny reportáže si můžete pustit i v podcastových aplikacích mujRozhlas, Spotify, Google Podcast nebo Apple iTunes.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...