Jaké jsou plány Zlínského kraje na následující čtyři roky?

5. březen 2021 12:21
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rada Zlínského kraji při představení společného programového prohlášení

Rada Zlínského kraje představila své programové prohlášení. To stanovuje priority krajské vlády pro období let 2020–2024.

Krajská koalice se dohodla na nejzásadnějších krocích v následujících čtyřech letech. Radní ve čtvrtek 4. března 2021 podepsali tzv. programové prohlášení. Jde o seznam investic a aktivit ve všech klíčových oblastech. To se zaměřuje na zdravotnictví, dopravu i strategický rozvoj.

Programové prohlášení je sedmistránkový dokument, který zahrnuje obecné priority kraje. Nezahrnuje konkrétní investice ani termíny.

Mezi hlavní priority podle tohoto dokumentu patří:

  • Nová koncepce zdravotnictví do roku 2030, plány na rekonstrukci nemocnice ve Zlíně.
  • Modernizace integrované dopravy.
  • Rozvoj cestovního ruchu a podnikání.
  • Zaplnění průmyslové zóny v Holešově.

Mezi další vytyčené cíle v programovém prohlášení patří také například modernizace obsahu a způsobu školní výuky nebo podpora navýšení kapacit domovů se zvláštním režimem včetně center duševního zdraví či posílení sociálních odlehčovacích služeb. Rada chce také podpořit rozvoj digitálních technologií a usilovat o snížení zbytečné byrokracie a zefektivnění práce krajského úřadu.

Celé znění programového prohlášení najdete na stránkách Zlínského kraje.

autoři: Veronika Žeravová , rvorlova | zdroj: Krajský úřad Zlínského kraje
Spustit audio

Související