Inkluzivní divadlo je různorodost lidí, pohledů a možností, říkají hosté Apetýtu manželé Polínkovi

12. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hosté Apetýtu Martin a Zdeňka Polínkovi

Hosty Apetýtu byli speciální pedagožka a psycholožka Zdeňka Polínková. A psycholog a zakladatel inkluzivního divadla Tyjátr ModroDiv Martin Dominik Polínek.

V dopoledním rozhovoru v pořadu Apetýt byla řeč mimo jiné také o plastickém pohybu. Ten rozhýbává, zapojuje a aktivizuje zejména hluboké vnitřní svaly. To je velmi prospěšné pro každého z nás, protože svaly v této oblasti, které podpírají páteř a mají vliv na orgány, bývají povolené, což má negativní dopad na celé tělo.

Cvičením se zlepšuje koordinace, propojení hlavy a těla, naše vnímaní středu těla a jednotlivých svalů. Cvičení je pomalé, klidné, dopřává tělu a hlavě čas a probíhá bez rušivého mluvení (aby se hlava aktivně nezapojovala). Tyto nové zkušenosti pomáhají vytvářet nové neurospoje, v konečném důsledku mění náš mozek. V ideálním případě se provádí minutu pohyb a dvě až tři minuty se odpočívá a vnímají se změny a pocity.

Více si poslechněte v záznamu rozhovoru v Apetýtu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.