Hlívový guláš a recept na pampeliškový med

Recept z Apetýtu, kterým v pondělí 29. dubna provázela Zdena Dufková.

Potřebujeme:
600 g hlívy ústřičné, 1 lžíce sádla, 1 cibule, 60 g slaniny, 2 lžíce hladké mouky, 1 lžíce mleté sladké papriky, 5 stroužků česneku, ¼ l 10° světlého piva, ¼ l vody, 1 – 2 krajíčky chleba, sůl, 1 kostka masoxu, 2 menší kyselé okurky, 1 čerstvá paprika, oregano, estragon, pálivý kečup, sójová omáčka, worcesterská omáčka

Postup:
Na sádle zpěníme nadrobno nakrájenou cibulku a slaninu, zasypeme trochou hladké mouky a mletou paprikou. Po chvilce přidáme na nudle nebo na kostičky nakrájené hlívy a promícháme s utřeným česnekem se solí. Směs mícháme, aby se nepřipálila, a podléváme pivem.

Na zahuštění použijeme chléb nakrájený na kostičky a přidáme kostku masoxu. Za stálého míchání bude směs houstnout, proto dále podléváme vodou. Když je guláš skoro hotový, přidáme oregano, na kolečka nakrájené okurky a papriku. Dochutíme worcesterem, sójovou omáčkou a kečupem.

Jako přílohu podáváme houskový knedlík.

Pampeliškový med

Lžička medu

Potřebujeme:
400 hlaviček květů pampelišek, 2 citrony, 2 kg krystalového cukru, 2 l vody

Květy čistě opereme pod tekoucí vodou a vložíme do čtyřlitrového hrnce. Zalijeme vodou. Citrony pořádně omyjeme, nakrájíme na kolečka, zbavíme pecek a přidáme je do hrnce.

Přivedeme k varu a necháme vařit asi 15 minut. Hrnec odstavíme a necháme louhovat 24 hodin. Druhý den směs přecedíme přes čisté plátno do většího hrnce. Do získané pampeliškové šťávy přidáme cukr a za častého míchání směs vaříme půldruhé hodiny, než se med začne táhnout. Hotový med slijeme do čistých sklenic a zavíčkujeme.

autor: Zdena Dufková

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.