Herečka Jitka Smutná ráda rybaří, své úlovky pouští na svobodu

Jitka Smutná je nejen známá a populární herečka, ale i rybářka. Proto nemohla chybět jako host na rozhlasové pohovce Jožky Kubáníka v pořadu, ve kterém byly hlavním tématem ryby a rybaření.

Její oblíbená řeka je Sázava. Patří do generace, která si užívala takzvanou klasickou rybařinu bez kupovaných návnad, což podle ní mělo větší poezii. „Chystala jsem těsta z krupičky a vanilkového pudinku, vařila jsem si kolínka, chodila na žížaly,“ prozrazuje Jitka Smutná v rozhovoru některé ze svých receptů. Její největší úlovek je devadesáticentimetrový bolen, kterého chytla na rohlík.

Své úlovky Jitka Smutná pouští na svobodu. „Myslím si, že když to tam tak dlouho vydržely, tak pro je má někdo sníst. Nejkrásnější ryba je živá ryba,“ dodává.

Celý rozhovor s Jitkou Smutnou, který je především o rybách a rybaření, si poslechněte v záznamu.

Další záznamy i pozvánky na vysílání Jožky Kubáníka najdete na https://rozhl.as/Kubanik.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.