Herec Stanislav Tříska zemřel před 25 lety přímo ve své zlínské herecké šatně, zavzpomínali na něj kolegové i vnuk

Členové hereckého souboru zlínského divadla uspořádali vzpomínkovou akci na svého kolegu Stanislava Třísku. Představitel Škopka z komedie Slunce, seno, jahody zemřel před 25 lety přímo ve své herecké šatně. Na setkání přišel i vnuk Stanislava Třísky.

Herec Stanislav Tříska se narodil 29. ledna 1933 v Plzni. Vyučeného brašnáře to ale táhlo k divadlu, kde bez jakékoliv herecké průpravy zazářil. V roce 1969 z Chebu přešel do Divadla pracujících ve Zlíně, kde působil až do své předčasné smrti v roce 1996. Zemřel 23. října, letos je to tedy 25 let.

Herec Stanislav Tříska - vzpomínková fotografie v šatně zlínského divadla

Zlínští kolegové uspořádali na jeho počest setkání v jeho divadelní šatně, kam dorazil také vnuk Stanislava Třísky Daniel Huf.

V reportážích nabízíme vzpomínky kolegů i vnuka Daniela.

Herec Stanislav Tříska jako švejk

Další osudy a příběhy zlínských rodáků a osobností naleznete ZDE.

autoři: Andrea Kratinová , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová