Finalista kuchařské show MasterChef Jan Vorel: Žiju, abych jedl

17. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jan Vorel
0:00
/
0:00

Ve třetí řadě kuchařské show MasterChef skončil Jan Vorel na druhém místě. Talentovaného mladého muže na cestě ke splněnému gastronomickému snu nezastavila ani vrozená vada rukou.

„Byl jsem vždycky dobrý strávník, k vaření jsem se dostal až někdy kolem studia na gymplu. To jsem ještě moc nevěděl, co chci dělat. A najednou z toho bylo vaření,“ směje se. Teď ale stojí na rozcestí a přemýšlí, jakým směrem by se jeho cesta měla dál ubírat. „Studuji magisterskou nástavbu a baví mě předmět personální řízení, líbí se mi práce s lidmi. Takže nevím, jestli zkusit tohle, nebo se raději držet gastra,“ přemítá Vorel.

Žiju, abych jedl. Nejím, abych žil. Když jedu někam na dovolenou, tak tam, kde se dobře najím – nevybírám si místa podle toho, jestli mají pěkné památky nebo hezké pláže.
Jan Vorel, finalista soutěže MasterChef

Jakým způsobem se sympatickému rodákovi z Ivančic díky televizní soutěži změnil život? Jak své postižení přijímal v dětství a jak je s ním smířen dnes? I na to se zeptáme mladíka, který odvážně a s úsměvem říká: „Není nic, co bych nedokázal.“ Poslechněte si rozhovor Jarky Vykoupilové.

autor: Jarka Vykoupilová | zdroj:
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser