Dvě výstrahy meteorologů: do zítřejšího večera vysoké teploty, pak prudké bouřky, kroupy a silný vítr

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu ve Zlínském kraji budou teploty ve středu a ve čtvrtek stoupat nad 30 stupňů. Pak přijde na krátko změna.

Několik po sobě jdoucích dní s teplotami nad třicet stupňů, by měly zítra pozdě odpoledne a večer ve Zlínském kraji přerušit silné bouřky a ojedinělé krupobití provázené silným větrem. V závěru týdne budou teploty znovu šplhat nahoru. Nejteplejší by měla podle předběžné předpovědi být sobota. „To by se měly nejvyšší denní teploty pohybovat v rozmezí 31 až 35 stupňů,“ uvádí na svém webu Český hydrometeorologický ústav.

Po celý dnešní den je v platnosti výstraha meteorologů pro Zlínský kraj před vysokými teplotami. „Ve středu bude jasno až polojasno. Nejvyšší odpolední teploty 29 až 32 stupňů,“ upřesnila Ivana Záluská z Českého hydrometeorologického ústavu v Brně. V noci by se teplota měla pohybovat kolem dvaceti stupňů. „Zítra přes poledne očekáváme opět teploty až nad třicet stupňů,“ dodala Záluská.

Večer bude oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i velmi silné, s přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, kroupami nebo nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu.
Ivana Záluská, meteoroložka ČHMÚ Brno

K večeru se ale počasí změní, stejně jako výstraha. „Večer bude oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i velmi silné, s přívalovými srážkami s úhrny kolem 40 mm, kroupami nebo nárazy větru kolem 90 kilometrů za hodinu,“ upřesnila Záluská.

V dalších dnech se vrátí typicky letní počasí, i když se místy může objevit ojediněle přeháňka nebo bouřka. „V pátek bude jasno až polojasno, odpoledne nebo večer při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 19 až 15 °C, nejvyšší denní vystoupí na 29 až 32 stupňů,“ uvedla.

Nejteplejším dnem v tomto týdnu by podle Ivany Záluské měla být sobota. „Čekáme jasno až polojasno, k večeru přibývání oblačnosti a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty klesnou na 20 až 16 stupňů,“ upřesnila meteoroložka. Odpolední teploty podle ní však mohou ve stínu vystoupat až k pětatřiceti stupňům Celsia. V neděli by se pak mělo velmi mírně ochladit v řádu stupňů.

Spustit audio

Související