Dospělí chodí do tanečních dobrovolně, tedy aspoň jeden z páru, žertuje kroměřížský taneční mistr Marek Dvorník

13. říjen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rozhlasová tančírna v DK Metropol v Českých Budějovicích se ve středu 27. října 2016 nesla v rytmu swingu. Vystoupili The Swings a Rozhlasový swingový orchestr

Stále více lidí má zájem o taneční kurzy pro dospělé. Například v Kroměříži se letos po roční koronavirové přestávce do základního kurzu přihlásilo čtyřicet pět párů.

Lidé mají letos větší zájem o taneční kurzy pro dospělé. Jednak byly loni většinou zrušené a také podle kroměřížského tanečního mistra Marka Dvorníka stále více tíhnou ke společenskému životu. Do základního tanečního kurzu v Domě kultury v Kroměříži se letos přihlásilo 45 párů, což je až o 10 více, než bývalo běžné. Většinou jde o manželské dvojice.

Na otázku, jaký je rozdíl mezi tanečními studentů a dospělých s humorem odpovídá: „Dospělí chodí do tanečních dobrovolně, tedy aspoň jeden z páru.“ Jeho slova potvrzují i přihlášené dvojice, se kterými natáčel redaktor Lukáš Veselý.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.