Covid ve Zlínském kraji - aktuální, stručný a přehledný souhrn kontaktů a informací

OČKOVÁNÍ ve Zlínském kraji

7. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vakcína -  očkování proti koronaviru
Předchozí díl
Následující díl

V tomto článku budeme pravidelně aktualizovat informace o očkování proti koronaviru ve Zlínském kraji včetně kontaktů na příslušné rezervační systémy a očkovací místa.

Aktuální informace

Čtěte také

Očkování seniorů nad 80 let ve Zlínském kraji začalo v krajských nemocnicích ve středu 20. ledna.
Ve Zlínském kraji mají senioř 80+ možnost nechat se očkovat svým praktickým lékařem. Tito zájemci se nemusí registrovat do rezervačního systému. Místo toho musí zavolat svému praktickému lékaři, který si je zapíše do seznamu. Po doručení vakcíny následně lékař zájemce pozve do ordinace.
Pokud se zájemce už zaregistroval, nevadí, po očkování lékařem se jeho registrace na pořadník v očkování v systému vyruší.

Čtěte také

Seznam lékařů, kteří očkování proti covid-19 ve Zlínském kraji provádí, mají k dispozici operátoři na informační lince 577 043 770 (o víkendu od 10 do 14 hodin, v pracovní dny od 9 do 16 hod). Celkem se zatím ke spolupráci přihlásilo 210 z 280 lékařů.

Informace k očkování veřejnosti Zlínský kraj postupně zveřejňuje na svých webových stránkách v sekci Informace k očkování proti covid-19. Zde najdete i odpovědi na nejčastější otázky.

Registrace zájemců o očkování

Připravili jsme pro vás NÁVOD, JAK PROJÍT VŠEMI KROKY REGISTRACE

Rezervace pro seniory 80+ probíhají od pátku 14. ledna 2021 na registrace.mzcr.cz. Při zadávání se počítá s pomocí rodinných příslušníků, praktických lékařů nebo telefonní linky 1221.

Ve Zlínském kraji je k dispozici i telefonní linka 577 043 770 (o víkendu od 10 do 14 hodin, v pracovní dny od 9 do 16 hod), na které pomohou seniorům s registrací pracovníci kraje.

Přehled událostí ve Zlínském kraji - sestupně:

18-21. ledna – začalo očkování seniorů 80+.
15. ledna – spuštění celonárodního rezervačního systému pro občany nad 80 let.
13. ledna – začalo očkování v domovech pro seniory.
4. ledna 2021 - v nemocnicích se začalo očkovat (zdravotníci).
30. prosince 2020 - do Zlína dorazila první dodávka vakcín.

Vakcína

Čtěte také

Vakcíny proti covid-19 jsou léčiva, která brání vzniku onemocnění způsobeného novým koronavirem SARS-CoV-2 tím, že vyvolávají imunitní odpověď proti tomuto viru. Evropská komise udělila podmínečnou registraci vakcíně Comirnaty, vyvinuté firmami BioNTech a Pfizer.  Očkování bude dobrovolné a plně hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Očkování - prioritní skupiny

Strategie očkování Ministerstva zdravotnictví ČR počítá se dvěma očkovacími fázemi. V první by měly být přednostně naočkovány určité skupiny, v druhé pak široká veřejnost. Více informací najdete zde.

Prioritizace cílových skupin

autor: rvorlova | zdroj: Český rozhlas Zlín
Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová