Co mají společného sůl, chleba nebo Alpa? Prozradí Iva Hüttnerová

Dnes pro vás mám pár tipů do domácnosti, které zaručeně fungují.

Skla i zrcadla se budou krásně lesknout, když je umyjete teplou vodou s Alpou. Po zaschnutí stačí dobře vyleštit. Chlebem vyčistíte čerstvé skvrny od červeného vína a dokonce s ním vyčistíte různé skvrny a nečistoty z bílých stěn. Na tom, jestli to bude chleba čerstvý, nebo několik dnů starý, přitom vůbec nezáleží.

A nakonec ještě sůl. Ta je totiž nezastupitelná nejen při vaření. Výborně odstraní připálené zbytky i mastnotu z pánve po smažení. Vlastně ji můžete použít všude tam, kde používáte drátěnku. Stačí nasypat lžíci na znečištěné místo a hadříkem drhnout. Doufám, že i tentokrát naše rady vyzkoušíte.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová