Citron do kávy? Naše babičky věděly, k čemu je tato medicína dobrá

Když si budeme povídat o pomocnících v domácnosti, nikdy nesmíme zapomenout na citron. Věděli jste, že když ho před použitím nahřejete, vydá dvakrát více šťávy?

Šťáva každé ráno do sklenice vlažné vody zaručí, že se budete cítit skvěle celý den. Citron s horkou vodou vám srazí horečku, budete-li s ním potírat nehty, krásně vám je zpevní a drsné ruce naopak zjemní.

Vybělí pihy, pigmentové skvrny na obličeji i zažloutlé zuby. Když si nakapete citron do hořké kávy, přestane vás bolet hlava.

A s citronem můžete také leštit stříbro, zažloutlé kuchyňské prkénko nebo ho nakrájet do vyvářky prádla. Bude bílé jako sníh. Moderní prostředky to dokáží také, ale nikdy nebudou tak krásně vonět.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...