Chystáte se na Barum Rally? Máme pro vás všechny informace

23. srpen 2018

Rozhovor s Romanem Ordeltem z organizačního štábu závodu. 

Pořadatelé pro posádky připravili trať s 15 rychlostními zkouškami. Začne se tradičně v pátek večer městskou erzetou ve Zlíně, vítěz 48. ročníku rallye by měl být znám v neděli po 15. hodině.

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký je znovu hlavním favoritem, tentokrát však bude mít i jednoho hvězdného vyzyvatele. Na domácích tratích, kde od roku 2014 Kopecký neprohrál, jej chce porazit Španěl Daniel Sordo. 

Kopecký ovládl Barumku již šestkrát a po třech výhrách v řadě získal do svého trvalého držení i hlavní pohár.

Páteční uzavírky a dopravní omezení

V pátek od 6:00 do 14:00 hodin se uskuteční tzv. shakedown a kvalifikační rychlostní zkouška. Ta se pojede mezi obcemi Komárov a Pohořelice. Lze předpokládat zvýšený provoz v okolních městech, zejména v Otrokovicích a Napajedlech.

Poté se již veškerá pozornost přesune do centra Zlína, neboť právě zde se od 16:00 hodin uzavře okruh vymezený pro první rychlostní zkoušku celé soutěže. Vzhledem k velkému počtu diváků, uzavírkám a omezeným parkovacím možnostem doporučujeme návštěvníkům, aby svými vozidly nejezdili až do centra města, ale aby parkovali v okrajových částech Zlína a na městskou rychlostní zkoušku se vydali pěšky či městskou hromadnou dopravou. Předpokládané otevření uzavřených komunikací je v 1:00 hodin.


Sobotní rychlostní zkoušky

RZ Březová: projíždí obcemi Nové Dvory, Březová a Slušovice. Dopravní komplikace lze očekávat i v Hrobicích (uzavření trati v 6:46 hodin, otevření v 21:36 hodin).

RZ Semetín: projíždí mezi obcemi Vsetín, Semetín a Hošťálková (uzavření trati v 8:39 hodin, otevření v 22:29 hodin).

RZ Rajnochovice: projíždí mezi obcemi Hošťálková a Rajnochovice. Komplikace v dopravě lze očekávat i v Chvalčově (uzavření trati v 9:12 hodin, otevření v 23:02 hodin).

RZ Kudlovice: projíždí mezi obcemi Babice, Sušice, Kudlovice, Traplice, Košíky, Jankovice, Bunč a Kostelany (uzavření trati v 11:45 hodin, otevření v 23:45 hodin).


Nedělní rychlostní zkoušky

RZ Halenkovice: projíždí mezi obcemi Halenkovice, Žlutava a Bělov. Komplikace v dopravě lze očekávat i v Napajedlech (uzavření trati v 6:43 hodin, otevření v 16:45 hodin).

RZ Maják: projíždí na úseku mezi Zlínem – Malenovice a Zlínem – Maják (uzavření trati v 6:26 hodin, otevření v 17:28 hodin).

RZ Kašava: projíždí mezi obcemi Všemina, Trnava, Podkopná Lhota, Kašava, Držková, Vlčková a Lukov (uzavření trati v 8:14 hodin, otevření v 18:16 hodin).

Hustý provoz a dopravní komplikace mohou v neděli po 16. hodině nastat i v centru Zlína, neboť se zde (konkrétně na náměstí Míru) uskuteční slavnostní vyhlášení vítězů letošní Barum rally.


974 666 555 - speciální linka pro veřejnost

  • Dopravní informace
  • Informace o uzavírkách
  • Informace o aktuální dopravní situaci
  • Informace o objízdných trasách
Barum Rally začíná
Barum Czech Rally
02956358.jpeg
autoři: Pavel Vacek , Tomáš Fránek | zdroj:
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová