Byl to skvělý člověk i kamarád. Je to devět let, co při leteckém neštěstí zahynul Karel Rachůnek

8. září 2020 08:19
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dres Karla Rachůnka visí pod střechu zimního stadionu
0:00
/
0:00

Karel Rachůnek byl v roce 2011 byl uveden do Síně slávy českého hokeje. V divácké anketě České televize Nejslavnější gól skončila jeho branka ze semifinále MS 2010 na prvním místě.

Je to smutné výročí. 27. srpna by oslavil své 41 let hokejový obránce a rodák ze Zlína Karel Rachůnek. Ten tragicky zahynul při leteckém neštěstí 7. září 2011.

Karel Rachůnek zemřel při pádu letadla s ruským týmem Lokomotiv Jaroslavl, který mířil na utkání Kontinentální hokejové ligy do běloruského Minsku.

Společně s Karlem Rachůnkem zemřeli i další čeští hokejisté, mistři světa, útočníci Jan Marek a Josef Vašíček. V troskách zůstalo pohřbeno osm členů posádky a 35 pasažérů včetně kapitána slovenské reprezentace Pavla Demitry. Katastrofu přežily jen dvě osoby.

„Byl to skvělý člověk, kamarád, nezměnilo ho ani to, že byl velká hvězda,“ vzpomíná na něj jeho bývalý spoluhráč Ondřej Veselý.

Kromě klasického hokeje miloval Karel Rachůnek inline hokej. „Byl do toho sportu hodně zapálený, byl do něj blázen,“ říká Ondřej Veselý.

Karel Rachůnek byl v roce 2011 byl uveden do Síně slávy českého hokeje. V divácké anketě České televize Nejslavnější gól skončila jeho branka ze semifinále MS 2010 na prvním místě.

V roce 2012 byla po něm v pražských Dolních Chabrech pojmenována ulice.

autoři: Saskia Mišová , Tomáš Fránek
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Koronavirus v našem kraji

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.