Byl to skvělý člověk i kamarád. Je to devět let, co při leteckém neštěstí zahynul Karel Rachůnek

8. září 2020 08:19
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dres Karla Rachůnka visí pod střechu zimního stadionu
0:00
/
0:00

Karel Rachůnek byl v roce 2011 byl uveden do Síně slávy českého hokeje. V divácké anketě České televize Nejslavnější gól skončila jeho branka ze semifinále MS 2010 na prvním místě.

Je to smutné výročí. 27. srpna by oslavil své 41 let hokejový obránce a rodák ze Zlína Karel Rachůnek. Ten tragicky zahynul při leteckém neštěstí 7. září 2011.

Karel Rachůnek zemřel při pádu letadla s ruským týmem Lokomotiv Jaroslavl, který mířil na utkání Kontinentální hokejové ligy do běloruského Minsku.

Společně s Karlem Rachůnkem zemřeli i další čeští hokejisté, mistři světa, útočníci Jan Marek a Josef Vašíček. V troskách zůstalo pohřbeno osm členů posádky a 35 pasažérů včetně kapitána slovenské reprezentace Pavla Demitry. Katastrofu přežily jen dvě osoby.

„Byl to skvělý člověk, kamarád, nezměnilo ho ani to, že byl velká hvězda,“ vzpomíná na něj jeho bývalý spoluhráč Ondřej Veselý.

Kromě klasického hokeje miloval Karel Rachůnek inline hokej. „Byl do toho sportu hodně zapálený, byl do něj blázen,“ říká Ondřej Veselý.

Karel Rachůnek byl v roce 2011 byl uveden do Síně slávy českého hokeje. V divácké anketě České televize Nejslavnější gól skončila jeho branka ze semifinále MS 2010 na prvním místě.

V roce 2012 byla po něm v pražských Dolních Chabrech pojmenována ulice.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...