Blíží se nejnabitější folkový víkend

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miki Ryvola & Nezmaři

Putování za písničkou, Žijeme tu spolu, Folkáč ve stodole, Koněšínský Vendelín, Pod komínem, Chrudimský zvonek… to jsou názvy jen několika málo festivalů folkové country a trampské muziky, které se o nadcházejícím víkendu konají.

Třetí a čtvrtý víkend v červnu každý rok tradičně přináší největší nabídku festivalů a koncertů, ta koncentrace je obrovská a vzhledem k absenci nějakého žánr zastřešujícího média je doslova nezmapovatelná.

Folková sezóna je v plném proudu a normální smrtelník si ani neumí představit, co to pro muzikanty a pořadatele znamená. Potkáváme se na čerpacích stanicích při nejrůznějších přejezdech, zdravíme se za poklusu v zákulisí ve stylu „katapulťáckého Někdy příště…“

Na každý víkend v červnu připadá až nepopsatelné množství žánrových akcí Folk a country, od velkých a slovutných festivalů plných hvězdných interpretů, přes různé místní oslavy a akce, až po drobná hudební setkání po stodolách, kde může hrát kdokoliv, kdo umí kytaru či jiný hudební nástroj držet v ruce.

Celý tento díl pořadu Folková pohlazení je sestaven z pozvánek na výše uvedené akce a doplněn písněmi interpretů, které na nich můžete slyšet.