Bílek jde ze Zlína do Kazachstánu. Fastav povede Roman Pivarník

Bílek přišel do Zlína loni v květnu a pod jeho vedením moravský celek v podzimní části této sezony obsadil šesté místo.

Trenér Michal Bílek končí u fotbalistů Zlína a měl by převzít reprezentaci Kazachstánu.

U šestého týmu ligové tabulky ho nahradil Roman Pivarník, který naposledy vedl ve druhé lize do loňského léta Zbrojovku Brno. Smlouvu podepsal do konce června 2021. První trénink s týmem absolvuje již dnes.

Budeme se snažit zůstat v první šestce. Zlínský trenér Michal Bílek věří v boj o evropský pohár

Pod trenérem Michalem Bílkem se Zlínu daří

Michal Bílek je zatím ve Zlíně spokojený, mrzí ho jen odchody hráčů.

Bílek přišel do Zlína loni v květnu a pod jeho vedením moravský celek v podzimní části této sezony obsadil šesté místo, které jako poslední zaručuje účast v nadstavbové skupině o titul. Dříve trénoval Teplice, Blšany, Plzeň, Spartu, Ružomberok, Dinamo Tbilisi, Jihlavu a českou reprezentaci, kterou v roce 2012 dovedl do čtvrtfinále mistrovství Evropy.

"Je čest vést jakýkoliv nároďák, zahrát si kvalifikaci mistrovství Evropy. Je to velké lákadlo, po všech stránkách je nabídka velmi zajímavá," uvedl dnes Bílek na tiskové konferenci ve Zlíně. V nové funkci začne 1. února. "Příští měsíc už se hrají dvě přípravná utkání, v březnu začíná kvalifikace," řekl kouč. Kazachstán se v boji o mistrovství Evropy 2020 utká s Belgií, Ruskem, Skotskem, Kyprem a San Marinem.

Bílek bude bydlet v Astaně, s sebou si vezme jednoho asistenta, jeho jméno však neuvedl. Nejprve bude poznávat své nové svěřence. "Vnímám to tak, že Astana je přední tým, hraje evropské poháry, fotbalisté určitě nejsou špatní," řekl Bílek.

Bývalý reprezentační kouč trénoval Zlín od loňského května, smlouvu měl do 30. června 2020. Ocenil vstřícný krok klubu, který ho uvolnil. Podle svých slov zažil ve Zlíně výborný půlrok a dostal opět chuť do fotbalu. "Někdo to může chápat tak, že utíkám od rozdělané práce, ale vzal jsem nabídku, která by se v budoucnu už nemusela opakovat," uvedl Bílek.

Fotbalisté Kazachstánu už českého trenéra měli. V letech 2011 až 2013 je vedl Miroslav Beránek. Dosud koučoval tým Bulhar Stanimir Stoilov.

Pivarníkovým cílem je udržet Zlín v první šestce. Klub i mužstvo jsou podle něj stabilizované. Nový trenér podle svých slov mužstvo zvenčí zná. Asistenti trenéra se s příchodem nového trenéra nemění.

Pivarník byl v hledáčku Zlína i loni v létě, ale kvůli smlouvě v Brně nakonec nepřišel. Za sebou má pestrou trenérskou kariéru. V Česku jednapadesátiletý kouč vedl Jihlavu, Plzeň, Bohemians 1905, Olomouc a Zbrojovku Brno, na rodném Slovensku pak Prešov a Dunajskou Stredu.

zdroj: ČTK

Související