Auto polité olejem, exkrementy za stěračem. Vozy Kroměřížské charity se staly terčem vandala

Neznámý vandal umisťuje výkaly a další předměty na vozy Kroměřížské charity
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Neznámý vandal umisťuje výkaly a další předměty na vozy Kroměřížské charity

Pracovnice charity často nalézají za stěrači exkrementy, nebo dlažební kostky za koly. Přesto, že charita případy oznamuje policii, pachatel je zatím neznámý.

Neznámý vandal znepříjemňuje už delší dobu práci pečovatelkám z Kroměřížské charity. Pracovnice se teď rozhodly zveřejnit informace na sociálních sítích. Potýkat se musí třeba s autem od oleje nebo, kapotou potřenou vazelínou nebo s exkrementy za stěrači. Než vyjedou do terénu a za klienty, musí pečovatelky každé ráno všechna auta pečlivě zkontrolovat.

Neznámý vandal umisťuje výkaly a další předměty na vozy Kroměřížské charity

Charita se s problémem obrátila už i na městskou policii. „To je právě to, že my to nějak extrémně neřešíme, protože co chcete říct na psí hovínko? Policie o problému ví. My to fotíme, dokumentujeme a posíláme, ale na nějaké trestní oznámení mě samotné to přijde směšné. Takže my si vezmeme rukavice a odklidíme to a tak to tady každé ráno funguje,“ popsala pro Český rozhlas Zlín vedoucí Kroměřížské Charity Jana Rohanová.

Výkaly a jiné předměty se objevují jen u automobilů patřících charitě. „Nemáme informace o tom, že by se to objevovalo někde jinde. Potvrdili to i lidé z okolí. Vždy to bylo jen na autech charity,“ uvedla Rohanová.

„Je to nepříjemné, když se nám to stane. I když se kvůli odklízení pečovatelce posune harmonogram, byť třeba jen o pět deset patnáct dvacet minut, je to docela problém, protože klienti na tu péči čekají a už se nám to celé rozhodí. A je pak docela problematické to řešit,“ uvedla Rohanová. Podle ní nemá charita s nikým žádný konflikt. Kdo by jim mohl jejich práci znepříjemňovat, neví.

Spustit audio

Související