Alkohol a drogy na silnicích. Policisté chytili opilé řidiče i cyklisty, rekordman měl přes tři promile

8. červenec 2020 06:27

19 řidičů usedlo během uplynulých čtyř dnů za volant pod vlivem drog

Celkem 67 opilých řidičů přistihli policisté na silnicích Zlínského kraje během prodlouženého víkendu. Dalších 19 řidičů usedlo během uplynulých čtyř dnů za volant pod vlivem drog.

Čtěte také

Z celkového počtu 67 podnapilých řidičů 7 řidičů nadýchalo více než jedno promile. Tím se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou do jednoho roku.

Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili policisté ve Vizovicích v neděli o půl třetí odpoledne řidiči ve Škodě Fabii, který nadýchal 3,33 promile. V šesti případech se jednalo o podnapilé cyklisty.  

Dopravní a pořádkoví policisté zkontrolovali při akci přes 4 000 řidičů, kteří se dopustili 382 přestupků. Ve 178 případech se jednalo o porušení rychlostí, v 16 případech řidiči nepoužili bezpečnostní pásy, 22 řidičů jsme řešili pro nevyhovující technický stav vozidel, 5 přestupků se dopustili cyklisté a 8 přestupků motocyklisté.

Od pátku do pondělí vyjížděli policisté z dopravních inspektorátů v kraji k 29 dopravním nehodám, při kterých zemřeli 2 lidé (cyklista a motocyklista). Jeden účastník nehody utrpěl těžké zranění a patnáct lehká zranění. Tři dopravní nehody byly s alkoholem u řidičů. 

autor: Český rozhlas Zlín
Spustit audio

Související