756 – to je skóre hokejového rozhodčího Reného Hradila z Valašského Meziříčí

Hokejový rozhodčí René Hradil z Valašského Meziříčí se o víkendu posunul na druhé místo historické tabulky v počtu odpískaných extraligových utkání.

Sedm set padesát šest. Tolik utkání už v hokejové extralize odpískal hlavní rozhodčí René Hradil. Sudí z Valašského Meziříčí se o víkendu zařadil na druhé místo historické tabulky v počtu zápasů.

První duel rozhodoval na podzim 2004, a za tu dobu se jeho práce výrazně posunula. Největší změna podle něj přišla v momentě, kdy začali pískat dva hlavní rozhodčí. A jak dlouhá trvá kariéra hokejového sudího? Věková hranice pro pískání v české extralize neexistuje. Svou práci může vykonávat, dokud bude zvládat fyzické a psychické testy.

V rozhovoru s René Hradilem se mimo jiné dozvíte, jak je jeho práce náročná a jak se změnila za sedmnáct let pískání v nejvyšší soutěži.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.